“Довбуш” стане одним із найдорожчих українських фільмів

10/07/2021

Понад 90 млн грн коштує виробництво історичного бойовика “Довбуш”. Стане одним із найдорожчих українських фільмів.

Карпати, початок XVIII ст. Брати-гуцули Олекса та Іван Довбуші тікають від закону в гори. Стають опришками. Шукають помсти панам за вбивство батьків, але починають ворогувати один з одним. Перший прагне справедливості, другий — грошей. Олекса очолює повстання селян, за сюжетом.

— Показуємо, як народилася легенда про карпатського лицаря, що надихає покоління борців за свободу, — каже режисер Олесь Санін, 48 років. Раніше зняв художні стрічки “Мамай” 2003-го та “Поводир” 2014-го. — Це історія, яка пережила століття. Для мене актуалізувалася на Майдані. Коли побачив, як “Беркут” попер на барикаду. Мітингувальників було мало, почали відступати. Раптом один повернувся, зняв із себе куртку й по пояс голий сам, із палицею пішов на цю чорну стіну. “Беркут” зупинився. Я не знаю, хто це був, але бачив, як він змінив хід історії.

“Довбуш” — велична історія простої маленької людини, яка стала героєм. Розвернулася й виступила проти тих, хто кривду роблять.

Знімати розпочали в серпні 2018-го в селі Буковець Верховинського району Івано-Франківської області, на озері Синевир, у гірському масиві Чорногора. Головну роль виконує Сергій Стрельников, 41 рік.

— У нас досі немає національного фільму, — говорить письменник 27-річний Остап Українець. — Саму легенду спаскудити важко. Якщо сценарій бодай трішки вище середнього — буде найкращий українська історична стрічка.

“Довбуш” має вийти у прокат восени.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь