“Донбас – це пухлина, то відріжте його” – виявили думки українського класика

28/09/2017

Український письменник Олесь Гончарсвого часу пропонував відрізати “ракову пухлину Донбас” і “кинути його у пельку імперії”. Про це на своїй сторінці у Facebook написав письменник Юрій Винничук.

“Ще одна цікавська цитата, яку підкинув Іван Кайдашенко. Виявляється, не одні галицькі фашисти були подібної думки, а й Олесь Гончар”, – підкреслює літератор.

Він опублікував цитату письменника, яка наштовхнула його на таку думку.

“Донбас – це ракова пухлина, то відріжте його, киньте в пельку імперії, хай подавиться! Бо метастази задушать усю Україну! Що дає Донбас нашій духовності, нашій культурі? Ковбасний регіон і ковбасна психологія! Єдину українську школу й ту зацькували… Ні, хай нас буде менше на кілька мільйонів, але це буде нація. Ми здатні будемо відродитись, увійти в європейську цивілізовану сім’ю… А так ніколи ладу не буде. Буде розбій і вічний шантаж”, – нібито зазначав свого часу Гончар.

За словами Винничука, це публікація його щоденника ще 1990-х, який опублікували в газеті “Літературна Україна” 19 лютого 2015 року.

“Пропоную Олеся Гончара проголосити засновником галицьких сепаратистів, класиком іншування, фашистом і безнадійним адептом Андруховича й Прохаська. Разом з Бойченком – у вигляді вишеньки на отруйному галицькому торті. І оце тепер бачите, звідки роги та вуха ростуть?! А Галичина просто мимо дефілювала з андрутами та пампухами, звабливо вихляючи дупцею”, – іронічно додає письменник.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь