Долучаємося до високого мистецтва: прокуратура перевірить роботу Держкіно

19/08/2017

Фото: Global Ukraine News

Заступник прокурора міста Києва Андрій Андрєєв заявив про перевірку Держкіно й 17 кінокомпаній, які отримували державне фінансування на виробництво фільмів. Причина – підозра в розкраданні державних коштів.

“Долучаємося до високого мистецтва. Слідчі столичної прокуратури перевіряють версію про незаконні оборудки з бюджетними коштами. Під прицілом 17 підприємств, які з легкої руки Держкіно отримували від 3-х до 50-ти мільйонів гривень на кінопроекти. За отриманою оперінформацією після бюджетного фінансування кіномитці сплачували фіктивним підприємствам за неіснуючі послуги, перетворюючи кошти в готівку. Наше розслідування дасть відповідь на питання про заподіяні збитки та причетних до цього осіб”, – пише Андрій Андрєєв на своїй сторінці у Facebook.

За 5 місяців на каналі 1+1 вийшло 7 сюжеті сюжетів про Держкіно. В більшості з них організацію звинувачували в участі керівництва в у корупційних схемах із державним бюджетом. Зараз Рахункова Палата теж перевіряє Держкіно.

“Перевірка Рахунковою палатою планова, і аж ніяк не пов’язана із розслідуваннями ТСН, про що йдеться в сюжетах. Це вже навіть не маніпуляція та пересмикування, а просто чиїсь домисли. Вони мають зашкодити діловій репутації та створити негативний образ Держкіно, та зокрема мене особисто. А також фактично кинути тінь на всіх, хто створює фільми за державної підтримки. Держкіно відкрито до будь-яких перевірок з боку контролюючих органів. Приховувати і боятися мені нема чого”, – пише Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці у Facebook.

607 українських кінодіячів виступили з відкритим листом на підтримку Державного агентства з питань кіно. На думку авторів звернення, проти Держкіно та його голови Пилипа Іллєнка розв’язано інформаційну кампанію.

“Замовнику цієї кампанії вигідно, щоб на виробників українського кіно надягали образ корупції. Де корупція – там немає якості. Ці звинувачення не для того, щоб викрити когось у розпилі коштів. А щоб у підсвідомості українського масового глядача і міжнародних кіно-партнерів продовжувати закріплювати, що все українське кіно – неякісне. Щоб навіть хорошому українському фільму створити перешкоди. Це вигідно тому, у кого багато іноземного контенту. Тому що як тільки буде перший прецедент хорошого українського кіно – це різко змінить у масового глядача сприйняття категорії. Імпортний контент почне збирати менше грошей на українському ринку”, – стверджує продюсер Дмитро Карпенко.

“Такі сюжети – пасквілі в дусі російської пропаганди. Таким чином хочуть зняти з посади ефективного управлінця Пилипа Іллєнка, який фактично відродив український кінематограф. А на його місце для контролю над потоками фінансів і для можливості показувати російські серіали хочуть поставити свою людину”, – коментує політичний оглядач Олександр Аронець.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь