До України заборонено ввезення ще 8 книг

03/12/2018

Державний комітет України із питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо) заборонив ввезення до країни з Російської Федерації ще восьми книги через пропаганду держави-агресора.

“Держкомтелерадіо відмовило ТОВ “Центрпроект-Україна”, ТОВ “Етніктрейд”, ТОВ “Якуба Трейд” і ТОВ “Видавництво “Махаон-Україна” у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора восьми книг, в яких присутні ознаки пропаганди”, – йдеться в повідомленні прес-служби Держкомтелерадіо.

Зазначається, що відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції із зарахування її до такої, що не дозволена до поширення на території України.

Зокрема в повідомленні зазначено, що в сучасній дитячій казці Наталії Євдокимової “Кімка і компанія” позитивні російські діти намагаються допомогти потворним істотам – “Укропам” і “укропчастим”, “боягузливам та таким, що подвиги здійснювати не вміють”.

Також, з огляду на висновки експертної ради, Держкомтелерадіо не надав дозволів на ввезення видання “45 татуювань особистості. Правила мого життя” Максима Батірева, окрема глава якої присвячена російському патріотизму і вихованню російських патріотів, а також дитячої книги письменника радянської епохи Леоніда Пантелєєва “Про Білочку і Тамарочку”, написану в 1940 році, а тому просочену духом і символами комуністичної ідеології.

Крім того, ознаки пропаганди держави-агресора присутні й у виданні “Дідусеві поради бджоляра” Євгенія Гребенникова.

“Не представлено дозволів на ввезення трьох книг із психології, в передмовах до яких всіляко пропагуються міфи про “наддержаву” Росію. Наприклад, в дусі імперських ідеологічних доктрин у передмові до книги “Мудрість психіки: Глибинна психологія в століття нейронаук” стверджується, що лиш Росія і росіяни врятували світ від фашизму під час Другої світової війни, і ні словом не згадується внесок інших держав і народів у перемогу. Імперські ідеї держави-агресора присутні і в передмовах до книг “Танцювальна терапія і глибинна психологія: рушійна уява”,” Словник кляйніанского психоаналізу “, – зазначають у відомстві.

Серед іншого, надано відмову на ввезення книги американського астронавта Скотта Келлі “Стійкість: моя година в космосі”, анотацію якої видавництво “Альпіна нон-фікшн” присвятило вихвалянню Росії та російської космонавтики, заявляючи, що вона “шокує і викликає повагу американців”.

На сьогодні в переліку заборонених для ввезення до України книг 92 видання.

Джерело: ua.interfax.com.ua

No Comments

Залишити відповідь