Для участі у Світових днях молоді зареєструвалися 5 тис. українців

20/07/2016

На сьогодні для участі у Світових днях молоді (СДМ), які відбудуться в Кракові з 25 до 31 липня, зареєструвалися 5 тис. українців.

Про це голова комісії у справах молоді Української греко-католицької церкви отець Ростислав Пендюк повідомив на прес-конференції.

«Ми можемо говорити зараз про п’ять тисяч людей з України, які зареєструвалися в оргкомітеті Світового дня молоді», – сказав він.

Разом з тим, за словами Пендюка, багато українців зараз навчаються або працюють у Польщі, й «вони, очевидно, реєструвалися на Світовий день молоді, але не як представники України, а як люди, які живуть в Польщі». Крім того, Пендюк вважає, що українці можуть ухвалити «спонтанні рішення» взяти участь у цьому заході перед самим його початком. Він зауважив, що процес реєстрації на захід ще не завершено.

Своєю чергою секретар Комісії у справах молоді Римо-католицької церкви сестра Анна Заінчковська зазначила, що всього для участі у СДМ зареєструвалися 562 тис. 640 осіб зі 187 країн, найчисленніші групи – з Польщі (171 тис. 979), Італії (77 тис. 224), Франції (34 тис. 353), Іспанії (30 тис. 861), США (27 тис. 17) і Німеччини (15 тис. 484).

«Генеральний секретар Оргкомітету СДМ о. Гжегож Суходольський зазначив, що цей показник зареєстрованих треба помножити на три, тому очікується близько 2 млн молодих паломників»,- сказала вона.

За словами Заінчковської, участь в СДМ візьмуть представники всіх країн Європи, крім Андорри і Сан-Марино. Вперше на СДМ приїдуть групи з Косово, Бангладеш, Гібралтару, Палестини, Бірми і Південного Судану. Серед зареєстрованих учасників СДМ також 800 єпископів і 47 кардиналів зі 107 країн, найбільше – з Італії, Польщі та США.

Свою участь в СДМ підтвердили також 10 тис. священиків.

«Від України зареєстровано 197 груп – це приблизно 5 тис. осіб, з яких близько 3 тис. – це вірні греко-католицької церкви і 2 тис. – римо-католики»,- сказала Заінчковська.

Вона зазначила, що багато прочан, які мають досвід участі у попередніх СДМ, не реєструються.

«Вони вирішують про свою участь в останні дні, для них створена реєстрація last minute, що діє з 1 до 22 липня і дає можливість зареєструватися всім бажаючим у групах до 150 осіб чи поодиноких осіб», – сказала Заінчковська.

Крім того, передбачена участь незареєстрованих осіб, особливо під час основних подій. Незареєстровані учасники отримають спеціально для них виділений сектор.

Коментуючи участь українців у Світових днях молоді, генеральний консул України в Кракові Олег Миндюк через скайп-зв’язок висловив сподівання, що таке спілкування молодих людей сприятиме добрим, дружнім стосункам.

«Незважаючи на те, що ми маємо зараз в парламенті Польщі дискусію стосовно України і речей, які не дуже нам подобаються, ми сподіваємося, що саме зустрічі під час СДМ українців з поляками та представниками інших народів сприятимуть добросусідським, приязним стосункам»,- сказав він.

Мандюк також повідомив, що в Генконсульстві України в Кракові в дні проведення СДМ працюватиме консул, який приїхав з Любліна, для надання консульської допомоги українцям.

«Напевно, найбільша проблема буде – втрата документів, ми замовили велику кількість документів на повернення і будемо видавати одразу, проблем не буде», – запевнив він.

Крім того, Миндюк повідомив, що Генконсульство в дні проведення СДМ працюватиме цілодобово.

Пендюк, своєю чергою, додав, що СДМ проводяться з 1985 року, українці вперше взяли в них участь в 1991 році. За його словами, цього року вперше в історії СДМ промови на заходах перекладатимуть українською мовою.

«Ми пишаємося тим, що вперше на такій великій події українська мова є офіційною мовою. Я дуже вірю, що для українців цей СДМ стане справді дуже особливим», – сказав Пендюк, повідомляє УНІАН.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь