Для друкованих ЗМІ можуть ввести мовні квоти до повного переходу на українську мову

23/10/2018

У проект закону про мову будуть внесені поправки щодо перехідного періоду або впровадження квот на період переходу друкованих ЗМІ на українську мову.

Про це голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила під час брифінгу, повідомляє«Укрінформ».

«Ми зараз включилися до підготовки поправок до законопроекту про мову  в контексті поетапного переходу на українську мову для друкованих видань… Ми привчили людей читати російською, і контрабанда надзвичайно потужна на сході України, і якщо туди підуть журнали-глянець і газети з Росії, люди будуть купувати цей контрабандний товар, то ми фактично будемо вбивати свого рідного українського виробника. Потрібно привчити читача читати українською, і для цього потрібен певний перехідний період, але при цьому зробити так, щоб галузь мала можливість вижити і щоб ні журналісти, ні верстальники, ні редактори не втратили роботу. Це сьогодні важлива задача, і ми думаємо, в який спосіб її краще зробити. Чи це буде просто період 2-3 роки, коли вони змушені будуть перейти, чи це буде поетапне впровадження: в перший рік – 25% українською, 2 рік – 35%  і так далі», – сказала Сюмар.

Вона зазначила, що вноситиме правку щодо мов Європейського Союзу.

«Те, що друкується офіційними мовами Європейського Союзу, має бути винятком. Тому що якщо ми інтегруємося до Європи, то маємо бути зацікавлені в тому, щоб наші діти, наші науковці, будь-хто міг почитати періодичну пресу і англійською, і німецькою, і французькою. І чим більше у нас таких видань видаватиметься, тим краще  насправді для України», – наголосила голова комітету.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який встановлює вимоги щодо застосування української мови на телебаченні та радіо, в пресі та інтернет-ЗМІ, у кінематографі, книговиданні та рекламі.

Законопроект врегульовує застосування української мови як державної на всій території України в усіх сферах суспільного життя та передбачає скасування ухваленого у 2012 році закону «Про засади державної мовної політики», відомого як «мовний закон Ківалова — Колесніченка». У законопроекті містяться нові вимоги до засобів масової інформації, кінематографу, книговидання та реклами.

Співавторами законопроекту № 5670-д стали 76 народних депутатів, у тому числі голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький і перша заступниця голови цього комітету Ірина Подоляк, голова Комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар і її колеги з комітету Сергій Висоцький, Олена Кондратюк, Олександр Сочка.

За проект проголосували 261 депутат. Утримались – Олексій Гончаренко, Оксана Білозір, Дмитро Лубінець, Ігор Шурма. Проти проголосували 24 нардепи Опозиційного блоку, Євген Мураєв та Василь Брензович. Решта депутатів – не голосували.

Джерело: detector.media

No Comments

Залишити відповідь