Десять авторів презентують у львівській галереї сучасні ікони та авторські сувеніри

12/12/2018

Десятеро львівських, київських та хмельницьких іконописців зібралися під одним дахом у галереї ICONART, що на вул. Вірменській, заради того, щоби відвідувачам подарувати передчуття Різдва.

«Є автори, які працюють у своєму традиційному стилі, є автори, які пробували експериментувати. І ця виставка є різною. На експозиції можна буде побачити роботи і в народному стилі, і більше у сучасному», – розповіла Вікторія Ваславська-Панас, арт-менеджерка галереї ICONART.

Петро Гуменюк віддав Львів під опіку Миколая, його святий розкидає на місто зірки. А ще той же ж автор до звичного вертепу додав нинішнього вояка. Оглядає власні ікони і згадує своє найоригінальніше Різдво.

«Служили ми з братом на Далекому Сході в совєтській армії під китайським кордоном. І ми там святкували Різдво. При тому, що мої мама і тато відсиділи по тюрмах і є фотографії, як мама і тато Різдво і Великдень святкували. Якщо ви бачили фільм «Червоний», ота сцена Великодня, то це зі спогадів мого батька. І ми теж задумали так святкувати в тій армії», – згадує Петро Гуменюк.

Художниця Уляна Томкевич спробувала у своїх роботах заглянути у час після Різдва – на свято Йордану і Богоявлення.

«Самого голуба я не малювала, я зобразила його просто колом, це як і сфера небесна. І в тому колі зображено набагато більше, аніж тільки Дух, там Бог-Отець теж є», – пояснила Уляна Томкевич.

А от Остап Лозинський традиційно презентує гуцульську ікону на склі, але цьогоріч приніс і роботи, намальовані на старовинних речах.

«Наприклад, я намалював ікону на старому оригінальному склі XIX ст. і навіть у рамі XIX ст. Я завжди під час поїздок у Карпати стараюся завжди знайти якийсь цікавий матеріал для роботи. Зараз я використовую різноманітні дошки з понищених скринь, якісь гребені, якісь днища від бочок», – розповів Остап Лозинський.

Також на Різдвяній виставці можна знайти авторські сувеніри і прикраси у народному стилі на ялинку та в оселю.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь