Держкіно виділить майже 50 млн грн на українсько-німецький фільм «Бабин Яр»

26/12/2019

Державне агентство України з питань кіно надасть 49,3 млн грн державної підтримки на виробництво фільму «Бабин Яр». Про це йдеться у повідомленні на сайті Держкіно.

Стрічка «Бабин Яр» буде копродукцією України та Німеччини. Прем’єра фільму в Україні планується у 2021 році. Кінопроект історичної драми «Бабин Яр» став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно у жовтні 2019-го. Державна підтримка складає 32 % від загальної вартості виробництва фільму

Режисером та автором сценарію фільму є Сергій Лозниця, продюсером — Сергій Лавренюк.

«Бабин Яр сценариста та режисера Сергія Лозниці – це радикальний акт трансформації мови кіно. Для того, щоб відтворити на екрані гуманітарну трагедію, яка стала одним із символів ХХ століття, режисер Сергій Лозниця пориває із традиційним наративом і відмовляється від концепції «головного героя», — зазначили у Держкіно.

Нагадаємо, проект фільму «Бабин Яр» був одним із переможців Сьомого пітчингу Держкіно у січні 2015 року. Тоді було заявлено, що бюджет стрічки складає 5 млн євро, у держави просили 10 млн грн.

У жовтні 2015 року Сергій Лозниця казав, що планує завершити виробництво фільму у 2017 році. Однак у 2018-му трирічний термін перебування фільму «Бабин Яр» у Програмі виробництва сплив.

Сергій Лозниця — український кінорежисер та сценарист білоруського походження. Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка. Відомий перш за все стрічками «Щастя моє», «Майдан», «Донбас».

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь