«Чорний ворон» зібрав 2 млн грн за перший вікенд прокату

10/12/2019

Повнометражний історичний фільм Тараса Ткаченка «Чорний ворон» за чотири дні прокату переглянули майже 23 тисячі українців, бокс-офіс склав 2 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба каналу «1+1», на замовлення якого було вироблено фільм, з посиланням на  дистриб’юторську компанію «Кіноманія».

Нагадаємо, фільм «Чорний ворон» створено за мотивами однойменного романа Василя Шкляра, в основу якого покладені історичні документи, зокрема, із розсекречених архівів КДБ. Канал підписав угоду з письменником щодо початку виробництва драми в лютому 2016 року. Сам Шкляр став голосом, що читає історичні коментарні до фільму поза кадром.

Події фільму розгортаються у 1922 році. Колишній офіцер армії УНР Іван (на прізвисько Ворон) приїздить разом із вагітною дружиною до батька на хутір неподалік містечка Кам’янка. Вони сподіваються почати нове життя, отримати документи, адаптуватися до нової влади. Але вже на вокзалі стають свідками розвантаження панцерника і свіженького полку ГПУ на чолі з чекістом Євдокімовим, який прибув на придушення холоднояців. Іван дуже швидко розуміє, що в серці Холодноярської республіки втекти від війни не вдасться. Невдовзі Євдокімов арештовує пов’язаного з повстанцями Іванового батька, а його самого пробує завербувати і змусити втертися в довіру до повстанців. Іван постає перед дилемою – терпіти ганьбу і насильство над своєю сім’єю заради ілюзії миру, чи самому приєднатися до повстанців.

Головні ролі у фільмі виконали Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Азізбек Абдурашидов, Андрій Мостренко, Олексій Тритенко, Наталія Сумська та інші.

Режисер фільму – Тарас Ткаченко, сценарист – Тарас Антипович, оператор-постановник – Олександр Кришталович, художник-постановник – Ігор Філіппов, художниця з костюмів – Марія Квітка, художниця з гриму – Лариса Сапанович. Виконавчі продюсери – Христина Шкабар та Володимир Андріюк. Генеральний продюсер фільму – Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, проєкт фільму став одним із переможців Дев’ятого пітчингу Держкіно. У грудні 2016 року Держкіно уклало з компанією «ТЕТ-продакшн» («1+1 медіа») контракт про надання кінопроекту «Залишенець. Чорний ворон» державної фінансової підтримки розміром 11 млн 873,5 тис. грн. Тоді повідомлялося, що загальна вартість виробництва фільму складає 23 млн 746,9 тис. грн.

У квітня 2018 року «1+1» заявив про заміну режисера – замість Олега Туранського, заявленого на пітчингу, стрічку зняв Тарас Ткаченко.

Джерело: detector.media

No Comments

Залишити відповідь