Чому і які санкції «Держкомтелерадіо» вважає за потрібне впровадити проти російських видавництв?

20/08/2018

Комітет з питань телебачення і радіомовлення хоче ввести санкції проти російських видавництв, які видають продукцію антиукраїнського змісту.

Про це поговоримо з першим заступником голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богданом Черваком.

Богдан Червак: Такий крок – це реакція на засилля російської пропаганди, яке різними шляхами потрапляє в Україну через так звану книжково-видавничу продукцію.

Коли відбулася анексія Криму і росіяни вторглися на Донбас, ми розпочали моніторинг діяльності російських видавництв, які спеціалізуються на антиукраїнських виданнях. Після того, як Верховна Рада ухвалила закон про санкції, ми застосували відповідні критерії щодо тих видавництв, які вже тривалий час спеціалізуються на випуску такої книжкової продукції.

Андрій Куликов: Назвіть декілька таких видавництв.

Богдан Червак: Наприклад, назва «Україна – це Росія» — це така серія, бібліотека чоловічого клубу. Або «Рицарі Новоросії» — книжка, яка розповідає про Стрілкова та інших російських фашистів. Або «Росія та її колонії», і там  трактується Грузія, України як колонії Росії, які мають бути такими колоніями і тепер.

Це все пропагандистські російські видання, які нічого спільного з історичною наукою не мають. Але вони масово продукуються в Російській Федерації вже впродовж багатьох років, і закривати очі на це ми не можемо.

Андрій Куликов: І що, така література потрапляє в Україну?

Богдан Червак: Ні, після того, як Верховна Рада запровадила дозвільну процедуру  і кожен, хто хоче торгувати в Україні російськими книжками, має отримати дозвіл, то, звичайно, така література легальним шляхом в Україну не потрапляє. Але у 2014-му році така література масово завозилася на Донбас, у південно-східні українські землі, і навіть періодичні друковані видання потрапляли в Київ. Зараз такого немає. Але це не означає, що така продукція не виробляється в самій Російській Федерації та не поширюється нею та іншими країнами.

Очевидно, що на це потрібно було реагувати, і ми підготували проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів. Тепер Кабмін має розглянути наші пропозиції, і звернутися до Ради національної безпеки і оборони, оскільки лише вона може накласти такі санкції відповідним указом президента України.

Андрій Куликов: Чи я правильно розумію, що йдеться про книжкову продукцію, яка виробляється у Росії, не потрапляє до України, але ми все одно прагнемо впровадити санкції проти тих, хто її видає.

Богдан Червак: Правильно. Йдеться про видавництва, які продукують таку літературу. Коли проти них будуть введені санкції, вони більше не зможуть торгувати з Україною такою книжковою продукцією, але і іншою своєю продукцією також. Тобто від цих видавництв Україна більше не буде потребувати якоїсь іншої літератури.

Джерело: hromadskeradio.org

No Comments

Залишити відповідь