Частка української у соцмережах катастрофічно мала, – дослідження

07/11/2020

Українську мову використовують у соцмережах дуже мало: лиш кожний шостий пост написаний нею.

Про це свідчать результати дослідження Центру контент-аналізу.

“Розподіл мови за областями загалом відповідає інтуїтивно очікуваному. Однак варто зазначити, що лише в чотирьох західноукраїнських областях україномовний контент дещо переважає російський”, –зазначають дослідники.

Лише в чотирьох областях України: в Івано-Франківській, Рівненській, Львівській та Волинській українською мовою пишуть трохи більше ніж половину всього контенту. У решті регіонів цей показник не доходить і до 50%.

Результати дослідження показують, що українські сегменти російських соціальних мереж найбільш русифіковані, але й на YouTube так само критично мало українського контенту. Проте Facebook залишається найбільш українізованою мережею, якщо не рахувати TikTok, дані щодо якого найменш точні через надто малу кількість постів.

Дослідників вразило, що частка постів українською мовою є істотно меншою, ніж частка людей, які спілкуються українською вдома або на роботі.

Загалом проаналізували 2,1 млн дописів. Для підрахунків брали лише пости від людей, які вказали Україну своїм місцем перебування у профілі. Так само визначали й області, які, щоправда, вказані далеко не у всіх користувачів.

Джерело: rubryka.com

No Comments

Залишити відповідь