Буковинські школярі написали книгу про матерів героїв АТО

15/06/2017

Буковинські школярі писали нариси та вірші про матерів героїв АТО в рамках всеукраїнського конкурсу “Мама героя”. 28 кращих творів відібрали для книги “Її ім’ям мій освітився світ”.

Як розповіла громадський діяч та організатор конкурсу на Буковині Марія Мандрик-Мельничук, участь у конкурсі “Мама героя” взяли 527 школярів.

– Мене вразив інтерес школярів до цієї теми, – зауважила пані Марія. – Деякі нариси – це крик душі. Наші діти вміють співчувати та любити.

Школяр Чернівецької школи №5 Дмитро Костюк написав нарис про переживання матері героя з Чернівців Леоніда Петихачного Сільвії Василівни.

– В моїй школі відкрили меморіальну дошку Леоніла Петихачного, а я був ведучим цього заходу, – розповів Дмитро. – Захотілося написати твір про важку долю мами. Її звати Сільва Василівна. Мав з нею розмову. На основі цієї розмови написав твір. Прикро, та не завжди поважають саме матерів героїв. А їхні діти зробили подвиг.

“Одна дівчинка написала: “Статус матері – важкий статус, а матері загиблого сина цей статус ще дужче болючий”, – цитує мати загиблого Владислава Трепка Ніна Трепко. – Маю два відчуття: з одного боку – неймовірна скорбота і біль, а з іншого боку – гордість. Бо мій син багатьом врятував життя і багатьом матерям дозволив дочекатись синів”.

Джерело: molbuk.ua

 

No Comments

Залишити відповідь