Будують чи руйнують: в історичному центрі Києва будівельний конфлікт

14/06/2016

Увагу громадських активістів привернули роботи поряд з фундаментом Десятинної церкви.

Зранку під Шевченківським райвідділком активісти викликають поліцію. Вони хочуть привернути увагу до робіт на території древнього Городища Кия — це середмістя столиці. Саме звідси починався Київ. Тут розташовані фундаменти Десятинної церкви.

На території Городища Кия тривають роботи, тут багато техніки, але замовники робіт переконують , що територію не руйнують, а рятують.

Керівник організації, яка замовила відновлювальні роботи, називає свої причини конфлікту та показує дозволи.

Тут все відбувається за погодженням Міністерства культури, КМДА — всі в курсі справи,— розповіла керівник ГО “Андріївсько-Пейзажна ініціатива” Марина Соловйова.

Вона переконує, що облаштувати цю територію планувала давно. Організувала не одну акцію на захист старого Києва. Врешті вирішила зробити подарунок столиці. Гроші на реконструкцію дали меценати.

Тепер тут вже є доріжки. Вони вказують, де розташовані фундаменти Десятинної церкви. Самі ж основи законсервували під землею, а зараз укріплюють підпірну стінку і ремонтують сходи.

За ходом робіт наглядає археолог з Академії наук. За його словами, дослідження тут робили кілька років тому. Повторні зараз не потрібні, тому територію вже можна облаштовувати.

Тим часом, за заявою протестувальників правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Вони з’ясовують, чи законні роботи. Ще раз все перевірити пообіцяли у КМДА.

Територія Київського городища не вперше у центрі скандалів. Кілька років тому тут намагались відновити Десятинну церкву.

Тоді у справу теж втрутилась громада, ідею з церквою відкинули, адже ніхто достеменно ніхто не знає, як виглядав перший кам’яний храм Київської Русі.

Тим часом, ремонт за кошти меценатів вийшов на фінішну пряму. Попри, конфлікти, завершити його планують вже за місяць.

Автор: Ольга Читайло

Джерело: http://24tv.ua/buduyut_chi_ruynuyut_v_istorichnomu_tsentri_kiyeva_budivelniy_konflikt_n695610

No Comments

Залишити відповідь