Борець за мову виграв черговий суд, цього разу проти НАБУ

16/06/2016

https://youtu.be/tlur2jkr-ps

Львів’янин Святослав Літинський, який є відомим борцем за українську мову, виграв черговий суд. Цього разу він домігся, аби Національне антикорупційне бюро надало йому переклад державною мовою інтерв’ю директора НАБУ Артема Ситника, яке опублікували на сайті бюро російською.

На судовому засіданні побував репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

Львівський активіст розповів, що на офіційному сайті державної структури побачив інтерв’ю російською мовою, звернувся до НАБУ з проханням надати переклад державною мовою, але отримав відмову. Тоді Літинський звернувся до суду.

«Я вважаю, що така відмова є протиправною і звернувся з позовом до суду для захисту моїх прав. Після того я звертався ще 6 разів щодо інших статей, які НАБУ публікувало на сайті теж іноземною мовою, і вони мені знову всі 6 разів відмовили», – розповів Святослав Літинський.

Справу за позовом активіста розглядав Львівський окружний адміністративний суд. Представник НАБУ на засідання з’являвся лише одного разу. І сьогодні суддя зачитала рішення без присутності відповідачів.

У суді Літинський доводив, що згідно з статтею 4 ЗУ «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади» будь-яка інформація, навіть не офіційного характеру, повинна бути державною мовою.

Суд постанови позов Станіслава Літинського задовільнити повністю. Дії НАБУ щодо ненадання перекладу визнано протиправним. Згідно з рішенням, бюро повинне надати позивачу текст українською мовою.

Як відомо, Літинський уже виграв низку судів щодо використання української мови.

Львів’янин добився, щоб у пральних машинах була україномовна панель керування та змусив Volkswagen випускати мультимедійні системи до автомобілів із українською мовою у налаштуваннях. Крім того, Святослав Літинський першим отримав паспорт без російськомовної другої сторінки.

Як повідомив активіст, він вже подав позов про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників МВС, які не користуються українською мовою у своїй службовій діяльності. Перше засідання цього процесу відбудеться у червні.

Джерело: http://zik.ua/news/2016/06/15/litynskyy_vygrav_chergovyy_sud_tsogo_razu_proty_nabu_708581

No Comments

Залишити відповідь