Антикварні книги “містично” зникли з відомої української бібліотеки та опинились на аукціоні і в макулатурі

15/04/2018

Раритетні видання, які належать бібліотеці КНУ ім. Т. Шевченка, знайшли на макулатурі

Про незавидну долю антикварних книг XIX століття розповів науковець, архівіст, історик Степан Захаркін одному з видань.

За його словами, одна жінка вже деякий час здавала в макулатуру книжки з штампами університетської бібліотеки.

«Мій знайомий поділився зі мною інформацією, що на одному з пунктів прийому макулатури невідома громадянка протягом тривалого часу возила книги, що нібито належали їй, і здавала їх у макулатуру. Книги мали штампи університету ім. Т. Шевченка, сучасні штампи. Пункт прийому макулатури не знав, як з цими книгами бути і вони поділилися інформацією з моїм знайомим, а той – зі мною», – повідомив історик.

У результаті чоловік вирішив зателефонувати до адміністрації бібліотеки університету ім. Т. Шевченка і перевірити приналежність книг. Там запитали про інвентарні номери, які стоять на книгах. Через пару днів підтвердилося, що такі екземпляри дійсно все ще числяться за документами.

Інформацію про знахідки передали директору бібліотеки, але на цьому зв’язок з адміністрацією обірвався.

Історик зазначає, що там було близько 150 кілограмів книг, багато з яких видані в XIX столітті.

«З того, що я встиг побачити, там було близько 150 кілограмів книг. На тих, що я встиг перегорнути, стояв інвентарний номер і штамп університету. Майже всі книги на іноземних мовах і були видані в XIX столітті», – розповів Степан Захаркін.

Але це ще не все. Незабаром одна з рідкісних книг 1884 року видання спливла на онлайн аукціоні. На фото лота «Польський народ. Його звичаї, забобони» чітко видно той самий штамп бібліотеки КНУ.

Нагадаємо, в РФ незаконно виставили на продаж монети часів Київської Русі, які нелегальними контрабандними способами були переправлені через російсько-український кордон.

Раніше після гучних міжнародних скандалів московські антикварні бариги притихли і кілька років не ризикували виставляти незаконно вивезені з України артефакти. До слова, частина з них була або викрадена з державних музеїв в бурхливі 1990-ті, або незаконно розкопана «чорними» археологами і нелегальними контрабандними способами переправлена ​​через російсько-український кордон.

Джерело:

Vgorode

Рoliteka.net

 

No Comments

Залишити відповідь