Андріївську церкву після 5 років реставрації відкриють для відвідувачів

03/12/2020

У грудні Андріївська церква у середмісті столиці стане доступна для відвідування – після майже п’яти років реставрації. Відкриття планується онлайн – 12 грудня, а перша служба відбудеться у День святого Андрія – 13 грудня. Про це УНН повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.

“У грудні 2020 року після майже п’яти років реставраційних робіт Андріївська церква стане доступною для відвідувачів”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомив після відвідування храму і ознайомлення з ходом робіт міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, “відкриття відбудеться онлайн 12 грудня, а 13 грудня – у церкві пройде перша служба”.

“Повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведені нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна. До речі, автентичний колір стін 18 століття завдяки комп’ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок”, – зазначив міністр.

Він також підкреслив, що метою реставрації стало розкрити первісні рішення і бачення архітектора Франческо Бартоломео Растреллі, 320-та річниця з народження якого відзначається у цьому році.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь