Алея Героїв Небесної сотні у Києві може втратити статус пам’ятки

21/05/2019

Алея Героїв Небесної Сотні у Києві (раніше – частина вул. Інститутської) може втратити охоронний статус пам’ятки, якщо там розпочнуть нове будівництво.

Про це заявив представник музейної ради при міністерстві культури Євген Дмитрук під час наради міжфракційної парламентської групи з питань резонансних забудов, передає Громадське.

«Будувати меморіал на місці історичної пам’ятки – це знищувати саму пам’ятку. Знищення пам’ятки призводить до виключення пам’ятки з реєстру. Меморіал не буде пам’яткою. Не буде закону, який його захищає від знищення», – сказав Дмитрук.

Нагадаємо, у Києві на алеї Героїв Небесної сотні представники родин загиблих, активісти та правозахисники вкотре

Родичі Героїв Небесної сотні загородили Інститутську обмежувальною стрічкою
виступили проти руйнування вулиці Інститутської заради будівництва меморіального комплексу.

Активісти загородили вулицю обмежувальною стрічкою і встановили таблички, де вказано, що алея Героїв Небесної сотні є історичною пам’яткою і її руйнування тягне за собою кримінальну відповідальність.

Як повідомлялося, 18 травня на вулиці Інститутській з боку Хрещатика активісти розтрощили паркан, який огороджував частину вулиці, де має бути будівельний майданчик майбутнього Музею Революції гідності.

За словами директора Національного музею Революції гідності Ігоря Пошивайла, будівництво Меморіалу Майдану відтерміновується через слідчі дії Генпрокуратури.

Спочатку прокуратура запевняла, що слідчі експерименти будуть завершені до 20 березня, потім цей термін пересунувся ще на місяць.

За словами Пошивайла, перешкодою для будівництва музею може стати і позиція деяких родичів Героїв Небесної Сотні й громадських організацій щодо реконструкції алеї Героїв Небесної Сотні та спорудження там Меморіалу. Вони оприлюднили заяву, що будувати Меморіал не потрібно, головне – зберегти вулицю Інститутську.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь