Активістка донецького Євромайдану написала книгу після полону

03/03/2017

Активістка донецького Евромайдану Анна Гузь розповіла про життя після полону у своїй книзі “Щоденник дончанки/гуцулки”.

Зараз Анна Гузь живе в Києві. Донецьк залишила, щоб врятуватися. У травні 2014 року повернулася в місто на кілька днів на день народження дочки. Потрапила в “підвал”. Так місцеві жителі називають перебування в заручниках у окупантів.

“Після Донецького полону почала писати враження і відчуття, які виникали. Вела щоденник. Писала туди свої історії і розповіді з життя інших людей. Вирішила видати з нього книгу”, – розповідає Gazeta.ua Анна Гузь.

Книга має 87 сторінок. Анна Гузь розповіла декілька історії, які до неї увійшли.

“Дівчина з Харкова їздила до родичів у Луганську область. Взяла з собою травматичний пістолет. Інший друг займався спортом. Пішов служити в АТО, отримав поранення, але знову повернувся воювати за Україну. Ще одна історія про дівчину з Донецька з якою товаришувала. Вона сумнівалася, який бік приймати. Спочатку залишилася в ДНР. Потім приїхала до Києва і зустрічалася з українським патріотом. Потім вона знову повернулася до Донецьку. На запитання, що відбувається відповіла: “Хочу заміж”.

Розповідь Анни про перебування в полоні увійшли в доповідь Х’ю Вільямсона, директора Human Rights Watch. Співробітники цієї неурядової правозахисної організації зі штаб-квартирою в США документують порушення прав людини більш ніж в 70 країнах світу.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь