7 причин відсвяткувати Трійцю на кобзарському фестивалі

17/06/2016

19 червня українці святкуватимуть велике релігійне свято Трійці, яке символізує зішестя на апостолів Духа Святого, обіцяне Ісусом перед вознесінням на небо. На цей час у столиці пройдуть традиційні святкування та Фестиваль української епічної традиції “Кобзарська Трійця”, який триватиме з 18 по 19 червня.

У ці дні з усієї України до Києва з’їдуться кобзарі, лірники та інші традиційні народні співці. Кореспонденти порталу “Знай” дізнались про цікавинки програми та сюрпризи, які готують організатори. Отже, на фестивалі можна:

1. Навчитись грати на незвичайних інструментах

Народні співці охоче покажуть та розкажуть, як саме налаштувати бандуру, як правильно перебирати струни, які бувають на ній лади. Пограти можна буде також на таких цікавих інструментах, як торбана, ліра, кобза.

7 причин відсвяткувати Трійцю на кобзарському фестивалі

2. Подивитись кіно про мандрівників і митців-філософів

Як живуть мандрівні митці, що бачать під час своїх подорожей, про що співають людям із невеликих містечок по всій Україні які пригоди їх спіткають. В тому числі, покажуть документальне кіно – про виникнення та особливості кобзарської традиції.

3. Спробувати виготовити бандуру власноруч

Мало хто знає, що українські бандуристи виготовляють інструменти власноруч: ось щойно лежав великий дерев’яний брус, як, раптом, він “заспівав”. На фестивалі можна буде побачити, як дерево перетворюється у музичний шедевр та долучитись до виготовлення. Розкажуть, як обирається дерево, скільки часу потрібно на народження інструменту, якою буває обробка, і які відчуття у співця після того, як він власноруч виготовив інструмент.

7 причин відсвяткувати Трійцю на кобзарському фестивалі

4. Оглянути найкращі зразки майстерно виконаних інструментів

Співці із усієї України продемонструють власні інструменти на виставці. Кожен має свою форму, звучання, особливості. Власний вигляд та свою, особливу душу. Тут також можна буде придбати тематичну літературу, подивитись фотографії і прослухати аудіоматеріали на тему кобзарства.

5. Навчитись танцювати традиційні танці

Автентичні танцювальні рухи, хороводи, та парні танці. Українці завжди вміли веселитись “на повну”, а під народні інструменти танці виходять ще більш запальними. Парубки тримаються за дівчат та підбирають собі пару у жартівливій формі. До подібних розваг долучаються люди будь-якого віку і статі.

7 причин відсвяткувати Трійцю на кобзарському фестивалі

6. Погуляти по музею та послухати безкоштовну екскурсію

Музей Івана Гончара може продемонструвати багато цікавих штук про звичаї і традиції українців. Не лише музичні, але і побутові: посуд, ткацькі верстати, веретена. Але найцікавіше, послухати професійного екскурсовода, який зможе буквально занурити у світ пращурів та дати краще зрозуміти себе і свій народ через власне минуле.

7. Почути справжніх співців на концерті

Концерти open-air: думи та релігійні пісні, псальми, музичні повісті про життя святих та історичних постатей. Аудіозаписи ніколи не досягнуть рівня живої мелодики та виконання наживо. Тут відчувається атмосфера, вібрації інструментів та духовний стан виконавця: лірники, кобзарі і бандуристи покажуть кращі приклади власної творчості.

7 причин відсвяткувати Трійцю на кобзарському фестивалі

Довідка. У 17-18 ст у кожній українській хаті були кобзи і бандури. Грали на них козаки і представники української еліти. Коли у 1775 році ліквідували Запорізьку Січ, все менше козаків та старшин продовжили грали на кобзах, але кобзарська духовна традиція все ще існувала. Причому, незрячі співці нагадували про козацькі вольності і користувались високим моральним авторитетом серед народу. Після революції 1905 року, бандура знову стала одним із головних елементів національної культури. У 1920-30-х “українська радянська культура” перевела народних співців у розряд злочинців. До нас традиція дійшла завдяки зусиллями Лесі Українки, Климента Квітки, Філарета Колесси та художника і бандуриста Георгія Ткаченка (1898–1993). Сьогодні, філософи-музиканти мандрують Україною, співають, влаштовують виставки, реконструюють музичні інструменти за старовинними зразками – колісні ліри, гусла, кобзи, бандури торбани і гудки.

Коли: 10:00-22:00, 18-19 червня

Локація: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19, м. Київ

Вартість: Вхід вільний

Джерело: http://znaj.ua/news/culture/49025/7-prichin-vidsvyatkuvati-trijcyu-na-kobzarskomu-festivali.html

No Comments

Залишити відповідь