“Сьогодні, що так і не настало”: у Києві стартує унікальна виставка

27/09/2017

У Києві відбудеться перший фестиваль молодих українських художників. Свої роботи представлять 67 митців зі всієї України.

У столичному “Мистецькому Арсеналі” готуються до фестивалю молодих українських художників. Тема фестивалю – “Сьогодні, що так і не настало”.

“Ми всі живемо за таких складних часів, коли все дуже швидко змінюється, коли втрачені якісь орієнтири, є таке відчуття тривоги”, – зазначила кураторка Фестивалю молодих українських художників Катерина Філюк.

Лялька, яку створила художниця Лія Достлєва, – нагадування про переселенців з Донбасу. Кіноцефал – міфічна істота з людським тілом і собачою головою. За легендою ці створіння жили на території сучасної східної України. Лія разом з чоловіком також стали вимушеними переселенцями. Війна застала їх у Польщі.

Був план, що я півроку посиджу в Польщі, попрацюю, повернуся додому і зроблю в “Ізоляції” (арт-центр, створений у Донецьку у 2010 році – 24) велику чудову виставку в Донецьку, – згадує художниця.

Та повернутися до рідного Донецька не судилося. Свої емоції зобразила у ляльці, виклала фото в інтернет і зрозуміла: ця історія не лише про неї. Переселенці з Донбасу почали просити зробити кіноцефалів і для них. Щоб створити ляльку, Лії достатньо мати фото замовника і знати ім’я, вік та місце проживання. Утім, люди розповідають про себе набагато більше.

“Була дівчина, яка запитала, що ти хочеш про мене знати. Я кажу, що ти хочеш, щоб я про тебе знала. І ми говоримо там кілька хвилин. Ми вперше бачимося. І вона мені каже: “Я бачила як “Боїнг” падав”, – розповіла мисткиня.

Загалом у фестивалі візьмуть участь 67 художників. Проект реалізували за підтримки Міністерства культури. Організатори мріють перетворити його на справжнє бієнале.

Ідея полягає в тому, щоб молодіжний бієнале, молодіжний фестиваль, відбувався кожні два роки в різних містах України. Тобто Київ фактично дає старт, – зауважила генеральна директорка “Мистецького Арсеналу” Олеся Островська-Люта.

Познайомитися ж із сучасним українським мистецтвом можна буде уже в четвер, 28 вересня. Фестиваль триватиме місяць.

Джерело: 24tv.ua

No Comments

Залишити відповідь