2 українські фільми змагатимуться за “Оскар”

29/01/2021

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила фільми, допущені до розгляду на 93-ю премію “Оскар”. До списку потрапили 2 українські стрічки, створені за підтримки Держкіно.

У категорії “Найкращий міжнародний фільм” представлена драма Валентина Васяновича “Атлантида”, обрана Українським оскарівським комітетом як національний претендент на “Оскар”. Усього Американська кіноакадемія включила до цієї номінації картини з 93 країн світу.

“Атлантида” розповідає про Донбас після звільнення від окупантів. Події розгортаються 2025-го, за рік після закінчення війни з Росією. Регіон повернено до складу України, але через екологічну катастрофу його території визнані непридатними для проживання. За сюжетом, ветеран війни повертається в рідні місця. Не хоче їхати з малої батьківщини.

У категорію “Найкращий документальний фільм” увійшла стрічка Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин”. Отримала кваліфікацію як переможець американського кінофестивалю “Санденс” та учасник Берлінського кінофестивалю. Загалом у цьому переліку представлено 238 робіт.

“Земля блакитна, ніби апельсин” розповідає про сім’ю з містечка Красногорівка Донецької області. Мати-одиначка Ганна Гладка виховує чотирьох дітей – двох старших доньок і двох синів. Мають різні захоплення, грають на музичних інструментах. Разом знімають кіно “2014” про своє життя під час війни. До створення залучають родичів, сусідів, українських військових. Беруть одне в одного інтерв’ю про пережите, за сюжетом.

Короткі списки з 15 фільмів у кожній категорії оголосять 9 лютого. Номінантів на “Оскар” назвуть 15 березня. 93-я церемонія вручення відбудеться 25 квітня в Лос-Анджелесі.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь