13 вересня старує XXIV-й “Форум видавців у Львові”

13/09/2017

З 13 по 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв на понад 40 локаціях міста, триватиме найбільший книжковий і літературний захід Центрально-Східної Європи – 24-й «Форум видавців у Львові». Фокусна тема цьогорічного книжкового  форуму – «Точка творення».

Впродовж 5 днів відбудеться понад 1000 культурних та освітніх заходів.  Учасниками24-го «Форуму видавців у Львові» стануть близько 200 видавництв і книготорговельних організацій та понад 1100 авторів, митців і культурних діячів з України та інших країн. Серед почесних гостей фестивалю: Філіп Сендс (Велика Британія), Генрі Марш (Велика Британія) та інші. Захід відвідають понад 50 відомих авторів з 25 країн світу –  Карл-Маркус Ґаус(Австрія), Пітер Х. Фогтдаль (Данія), Єелле Рюмер (Нідерланди), Ян Вагнер (Німеччина), ВітольдШабловський (Польща), Щерек Зємовіт (Польща),  Дубравка Угрешич (Хорватія, Нідерланди), Каталін ДоріанФлореску (Швейцарія) та інші.

У рамках Форуму відбудеться 24-ий Національний книжковий ярмарок, 12-ий Міжнародний літературний фестиваль, 23-ій Конкурс і церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму», 8-ий Всеукраїнський бібліотечний форум та 6-а Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання».

Програма події представить літературні, мистецькі, освітні та соціальні заходи з різних тематичних напрямків – історія, мови/переклади, креативні індустрії та урбаністика, бізнес, освіта, медицина, мистецтво, медіа й інші. А також тематичні дискусійні кластери, воркшопи та спецпроекти. Заплановані численні презентації книг вітчизняних авторів – Сергія Жадана, Костянтина Москальця, Андрія Кокотюхи, Олега Чаклуна, Юрія Винничука, Любка Дереша та багатьох інших.

Серед мистецьких подій Форуму: 13 вересня – Вистава «Вавилон» театру «Дах», у рамках проекту «Нова опера», режисер Влад Троїцький (Клуб Малевич); 15 вересня – Гала концерт «Пісні нашої молодості» у рамках благодійної акції «Третій вік: задоволення  від читання», (Львівська обласна філармонія); 16 вересня –  Ніч поезії та музики NON-STOP (Клуб !FESTRepublic).

З детальною програмою 24-го «Форуму видавців у Львові» можна ознайомитись за посиланням: http://bookforum.ua/events/

Організатором заходу є  ГО «Форум видавців», заснована у 1995 р.  Метою ГО є підвищення культурного та освітнього рівня мешканців України, налагодження міжкультурного обміну шляхом проведення різноманітних соціальних і культурних проектів, спрямованих на промоцію та розвиток української книги,  української літератури та мови.

Співорганізатори події: Львівська міська рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Українська асоціація видавців ікнигорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь